You are here:  / Archiwum Audycji Radia Kalwaria / Bushcraft / Archiwum Radia Kalwaria – Bushcraft – pierwsze spotkanie z pierwotną turystyką – opowiada Tomasz Foryś

Archiwum Radia Kalwaria – Bushcraft – pierwsze spotkanie z pierwotną turystyką – opowiada Tomasz Foryś

Bushcraft, co to takiego?
Według źródeł encyklopedycznych, bushcraft jest sztuką wykorzystywania tego co daje nam natura, robieniem prowizorycznych narzędzi, wykorzystania ich zarówno podczas wędrówek, jak i obozowania. To tak w wielkim skrócie. 
W naszym kraju obozowanie/koczowanie i włóczęgostwo znane są już od stuleci. Wystarczy poczytać Krzyżaków, Trylogię i inne mądre książki aby dowiedzieć się, czegoś na temat zarówno obozowania, jak i podróży, czy też wędrowania.  Dlaczego je przytaczam? Z prostego powodu, są one póki co lekturami obowiązkowymi dla dzieci i nic chyba się w tym temacie w najbliższej przyszłości nie zmieni. Oczywiście można także odwoływać się do życia dawnych Słowian, itd… ale nie wchodźmy zbyt daleko w głąb, ponieważ nasze dzieci nie potrafią wymienić wszystkich prezydentów nowożytnej Polski, że o poczcie królów i książąt nie wspomnę a politycy mylą daty np. powstania warszawskiego.

to słowa z bloga Tomasza „Ourider” Forysia – z nim też rozpoczynamy cykl rozmów.

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked ( required )