You are here:  / informacje RK / Powstaje nowy dom dla Strażaka z OSP Izdebnik

Powstaje nowy dom dla Strażaka z OSP Izdebnik

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrego serca z OSP Izdebnik, parafii z Izdebnika, przyjaciołom, znajomym, mobilizacji lokalnych i ogólnopolskich mediów powstaje nowy dom dla druha Piotra, chorego strażaka z Izdebnika!

Rok temu usłyszała o Nim cała Polska Piotr Sikora strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku. To 55 letni mieszkaniec wsi, w której mieszkają ludzie o wielkich sercach ! Wszystko zaczęło się w wakacje ubiegłego roku kiedy Piotr Sikora został włączony do zbiórek prowadzonych przez Caritas Polska na stronie pomagam.cartias.pl. Tam w październiku trwała zbiórka na protezy dla Druha Piotra.

Druh Piotr mieszka w stuletniej drewnianej chacie, bez ogrzewania i łazienki. Dodatkowo w domu są wysokie progi, gdzie ciężko się poruszać na wózku inwalidzkim.

Zorganizowano akcje dla Druha Piotra: Zbiórka Parafialna zorganizowana przez OSP Izdebnik, Radę Parafialną i Ks. Proboszcza w Izdebniku: 18 października 2015 roku, Zbiórka Parafialna zorganizowana przez Parafię w Skawinie w Kapliczce, przez Ks. Jarosława Januszewskiego i przez OSP Skawina II Korabniki: 24 października 2015 rok, Kiermasz Świąteczny dla Druha Piotra w Gminie Wojnicz (obok Tarnowa): 23 listopada 2015 roku, zorganizowana przez Strażaków z całej Gminy Wojnic, Zbiórka Publiczna „Otwórz serca i pomóż” zorganizowana przez OSP Izdebnik na Festiwalu Anioł w Miasteczku, 12-13 grudnia 2015 roku

Lokalne firmy meblowe takie jak: Market Meblowy z Brodów  oraz Strefa Mebli z Izdebnika włączyły się w pomoc i zorganizowały u siebie aukcje charytatywne swoich mebli. Całość sumy z aukcji przekazali na konto bankowe na budowę domu.

Obecnie Druh Piotr jest na rehabilitacji: dzięki wspaniałym dwóm aniołom (które chciały zostać anonimowe)udało się najpierw zorganizować w Szpitalu na Oddziale Rehabilitacyjnym w Suchej Beskidzkiej ćwiczenia i rehabilitację dla niego.

Te same anioły przyczyniły się do wysłania druha Piotra na kilkutygodniowy turnus w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Tam strażak w teren wczasuje do dziś a rozbiórką jego starego domu zajęli się strażacy.

Obecnie przy dobrej pogodzie udało się rozebrać część starego, stuletniego domu Piotra. Rozebraliśmy ściany, dach, wykopaliśmy piwnice, wyrównaliśmy powierzchnię. Pracę podjęło kilkunastu strażaków z naszej jednostki. Pracowaliśmy popołudniu przychodząc e ze swojej pracy, czasem pracowaliśmy również do południamówi nam druh Bogdan Tomala z OSP Izdebnik, najbliższy przyjaciel i sąsiad Druha Piotra

Jak dowiedzieliśmy się od strażaków z OSP Izdebnik, którzy zrobili już kawał dobrej roboty, już w czerwcu ruszy budowa nowego domu.

Budowa nowej siedziby rozpocznie się na początku czerwca. Udało nam się namówić jedną z bardzo profesjonalnych firm budowlanych z Rudnika do współpracy. Domek będzie miał około 50 metrów kwadratowych. Na pozwolenia rozbiórki czy budowy, podpięć prądu, gazu itp. musieliśmy czekać, bo bez tego nie da się ruszyć. Na szczęście już wszystko mamy, łącznie z projektem domu i ruszamy dalej — cieszy się druh Marek Kwaśnica, prezes OSP Izdebnik.

Trwa nadal zbiórka na koncie bankowym pod numerem: 74 8591 0007 3701 0973 0430 0001. Zachęcamy na przelanie dowolnych kwot. Pamiętajcie, że liczy się każdy grosz!

Jeśli ktoś chciałby pomóc strażakom nie tylko finansowo, to w najbliższych miesiącach będą potrzebne materiały na dom, okna, potem umeblowanie kuchni, pokoju, przedpokoju czy łazienki. Kontakt na mailaosp.izdebnik@gmail.com lub pod numerem telefonu (33) 876 32 97.

Więcej informacji o pomocy dla druha Piotra na Facebook:
https://www.facebook.com/PomocdlaDruhaPiotraSikory/
https://www.facebook.com/OSP.Izdebnik/

Razem możemy naprawdę zdziałać! My jako Straż jesteśmy gotowi zawsze nieść pomoc, czy w dzień czy w nocy. Nie stronimy również od takich akcji jak ta z naszym Druhem Piotrem! Jeśli ktoś chciałby nam pomóc nie tylko finansowo, to w najbliższych miesiącach będą potrzebne materiały na dom, okna, potem umeblowanie kuchni, pokoju, przedpokoju czy łazienki. Prosimy o kontakt na mailaosp.izdebnik@gmail.com lub pod numerem 33 876 32 97 – mówi nam  Druh Łukasz Czwartek, Naczelnik OSP Izdebnik

 

 

Tekst i fotografie pochodzą z portalu NaszaKalwaria.pl

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked ( required )